ال موندو می نویسد: اوساسونا به دلیل حضور "جواد نکونام" و "مسعود شجاعی" محبوبیت زیادی در ایران به دست آورده است.
نکونام اولین ایرانی بود که توانست در سال 2006 در لالیگا حضور پیدا کند و در همین فصل عنوان بهترین بازیکن اوساسونا را به خود اختصاص داد.
این باشگاه با توجه به عملکرد فوق العاده او، امسال مسعود شجاعی را نیز به خدمت گرفت.
هر دوی این بازیکنان خیلی زود خود را با شرایط زندگی در پامپلونا وفق داده اند و اگرچه بیشتر هم تیمی های آنها در خانه های شخصی شان در حومه شهر زندگی می کنند، آنها محله قدیمی مرکز شهر را برای خرید آپارتمان انتخاب کرده اند تا نزدیک یکی از مکان های مورد علاقه شان یعنی "ال کورتته اینگل" باشند.
آنها به دلیل تفاوت های فرهنگی با دیگر بازیکنان اوساسونا در مورد هر چیزی به غیر از فوتبال خیلی کم صحبت می کنند.
جواد نکونام سه سال پیش که وارد پامپلونا شد گفت به دلیل شغل پدرش که یک نظامی بود، در قلب جنگ تحملی عراق علیه ایران بزرگ شده و حتی گاهی هنگام حملات هوایی عراق نیز به بازی فوتبال ادامه می داده است.
وی علاوه بر این در کودکی هنگامی که در خانه مشغول بازی با برادرش بود، به خاطر آتش سوزی تا نزدیک مرگ رفت و 9 ماه به خاطر این حادثه در بیمارستان بستری شد.
فوتبال همیشه راه گریز او بوده به طوریکه وقتی فقط 17 سال داشت با باشگاه پاس قرارداد امضا کرد. نکونام سپس در رشته تربیت بدنی در دانشگاه به تحصیل پرداخت اما به دلیل فوتبال مجبور شد فعالیت های آکادمیک خود را رها کند اما قصد دارد بعد از خداحافظی از فوتبال، تحصیلات خود را از سر بگیرد.
این بازیکن 28 ساله شخصیت آرامی دارد و به دلیل آشنایی اندک با زبان اسپانیایی گاهی نقش مترجم را هم برای مسعود ایفا می کند اما هنوز ترجیح می دهد حرف هایش را در کنفرانس های خبری توسط مترجمش بزند.
روزنامه ال موندو در خاتمه این گزارش، خاطر نشان کرد:‌ این دو بازیکن ایرانی تیم اوساسونا را به یک تیم جهانی تبدیل کرده اند.

 خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)
دسته ها :
شنبه سیزدهم 7 1387
کمتر کاربری است که با کامپیوتر آشنایی داشته باشد و نام نرم افزار Winamp را نشنیده باشد. این نرم افزار پر طرفدار قابلیت پخش فایلهای صوتی متعدد را دارد و از سرعت و ظاهر بالایی بهره میبرد. این نرم افزار هم دارای کلیدهای میانبر خاصی برای انجام فرمانهای اجرایی در آن میباشد. در این جا قصد داریم تا این کلیدها را به شما معرفی نماییم.
برای استفاده کافی است ، با استفاده از کیبورد ، کلیدهای زیر را در محیط برنامه Winamp اجرا کنید.
L : باز شدن پنجره Open files برای وارد کردن سریع یک فایل
Shift+L : باز شده پنجره Open folder برای وارد کردن محتویات یک پوشه
Ctrl+P : باز شدن قسمت تنظیمات برنامه یا همان Preferences
Alt+3 : مشاهده مشخصات آهنگ ( نام خواننده – آلبوم – سال و ... )
Ctrl+A : قرار گرفتن برنامه روی تمام برنامه های موجود
Ctrl+S : ذخیره کردن لیست آهنگ در سمت راست
Alt+S : رفتن سریع به قسمت Skin
Ctrl+Z : رفتن سریع به ابتدای لیست
Ctrl+B : رفتن سریع به انتهای لیست
Ctrl+J : رفتن سریع به زمان دلخواه (دقیقه و ثانیه دلخواه)
Z : رفتن به آهنگ قبلی
B : رفتن به آهنگ بعدی
X : شروع شدن آهنگ
C : توقف کوتاه آهنگ (سپس برای ادامه آهنگ از کلید X استفاده می کنیم.)
V : توقف کامل آهنگ
دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387
در این ترفند قصد داریم روش های بسیار جالبی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها میتوانید سیستم خود را تنها با استفاده از چند کلید موجود بر روی صفحه کلید Standby ، Hibernate ، Logoff ، Restart ، Shutdown و Switch User نمایید. لازم به ذکر است که کمتر کسی از این ترفندها آگاه است و همچنین با استفاده از آنها میتوانید سرعت کار با کامپیوتر را بیشتر کنید.

بدین منظور:

برای Shutdown کردن:
برای Shutdown نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start حرف U انگلیسی را دوبار با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم خاموش میشود.
برای Restart کردن:
برای Restart نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس R را با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم Restart میشود.
برای Standby کردن:
برای Standby نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس S را با اندکی مکث میزنیم ، خواهید دید که سیستم Standby میشود.
برای Hibernate کردن:
برای Standby نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس H را با اندکی مکث میزنیم ، خواهید دید که سیستم Hibernate میشود.
برای Loggoff کردن:
برای Loggoff نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلید L را دوبار با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم Logoff میشود.
برای Switch User کردن:
برای Switch User نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای L و سپس S را با اندکی مکث میزنیم ، خواهید دید که سیستم Switch User میشود.
دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387
اگر با هر بار ورود به ویندوز XP یا 2000 کلید Num Lock صفحه کلیدتان خاموش است اصلا لازم نیست برنامه BIOS کامپیوترتان را دستکاری کنید یا کیبورد خودتان را عوض کنید(!) زیرا این موضوع کاملا به ویندوز کامپیوتر شما مربوط می شود. قصد داریم ترفندی را به شما معرفی کنیم که بسیار راحت همیشه هنگام ورود به ویندوز کلید Numlock تان روشن باشد.
برای رفع این مشکل در Run تیپ کنید Regedit تا رجیستری باز شود.
در کلید: [HKEY_Current_User / Control Panel / Keyboard] یک مقدار رشته ای به نام Initial Keyboard Indicators بسازید و به آن مقدار 2 یا 0 را بدهید.
کار تمام است. دقت کنید مقدار 2 باعث میشود که ویندوز آخرین وضعیت کلید Num Lock را ضبط کند و مقدار صفر، کلید Num Lock را هنگام ورود به ویندوز خاموش نگه خواهد داشت.
دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387
ممکن است شما چندان از سرعت اتصال مودم رایانه تان به اینترنت راضی نباشید. با استفاده از این ترفندی که به شما آموزش خواهیم داد می توانید از مودم تان بهترین سرعت را طلب کنید.
بدین منظور فایل win.ini را از دورن پوشه ویندوز خود بیابید.
در یکی از خط ها [Port] را می بینید. پورتی را که مودم از آن استفاده می کند را بیابید(به کنترل پنل رفته و بر phone and modem option دوبار کلیک کنید و تب Modems را انتخاب کنید و در جلوی مودم خود پورتی را که از آن استفاده می کنید را ببینید ؛ یعنی در قسمت attached to)
از هر پورتی که استفاده می کردید در فایل win.ini آن را به این عبارت تغییر دهید =921600,n,8,1,p
به عنوان مثال من از com1 استفاده می کنم در win.ini در جلوی com1 تایپ میکنم 921600,n,8,1,p
دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387

هنگامی که شما به اینترنت متصل می شوید در Taskbar شما دو کامپیوتر چشمک زن هست که با کلیک بر روی آنها سرعت اینترنت کانکت شده شما را نشان می دهد اما این سرعت ، سرعت واقعی اتصال شما نیست
برای فهمیدن سرعت واقعی اتصال به اینترنت :
1- به Control panel ویندوز بروید
2- بر روی آیکون Phone and Modem Option دبل کلیک کنید
3- بر روی تب Modems کلیک کنید
4- بر روی Properties کلیک کنید
5- بر روی تب Connection کلیک کنید
6- بر روی تب Advanced کلیک کنید
7- در قسمت Extra Setting تایپ کنید : ATW2L0 (حرف آخر صفر است)

دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387
1- داخل Control Panel شوید .
2- بعد روی phone and modem option کلیک کنید .
3- توی این صفحه ایکه باز میشه از بالا بین سه تا صفحه صفحه ی modems رو اننخاب کنین .
4- بعد در پایین بین 3 گزینه properties را باز کنید .
5- سپس بین 7 گزینه بالا advanced رو انتخاب کنید .
6- در قسمت 7 یعنی EXTRA SETTINGS تایپ می کنیم S10=50 بعد OK کنید
دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387
یک از دغدغه های اصلی کاربران هنگام خریداری کامیپوتر ، انتخاب یک کارت گرافیک مناسب است. در این ترفند قصد داریم به معرفی یک راهنمای جامع برای خریداری کارت گرافیک بپردازیم. در صورتی که قصد خریداری کارت گرافیک را دارید با مطالعه این راهنما میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

سرعت کلاک پردازشگر

مشابه پردازشگر اصلی رایانه ها داشتن سرعت کلاک بیشتر برای پردازشگر کارت گرافیک صرفاً به مفهوم عملکرد سریعتر آن نیست. شاید یک پروسسور 400MHz سریعتر از یک پروسسور 600MHz در یک سیکل کاری باشد. از دید یک پروسسور گرافیکی سرعت Render و سرعت clock با تعداد پیکسل هایی است که می تواند در هر سیکل پردازش نماید.

ظرفیت حافظه

عبارت از میزان حافظه ای که روی کارت گرافیک صرفاً جهت فعالیتها و کارهای گرافیکی قرار گرفته است. در حال حاضر تمامی چیپ ها قابلیت قابل استفاده با مقادیر مختلف حافظه هستند. که در برخی موارد به 512MB می رسد. میزان حافظه در عملکرد کارت وابستگی به نوع کار گرافیکی که انجام می دهید دارد. دسترسی پردازشگر کارت گرافیک به حافظه کارت بسیار سریعتر از رم کامپیوتر است. بنابراین حافظه بیشتر بر روی کارت باعث می شود که پردازشگر برای بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز کمتر به حافظه اصلی مراجعه کند و سرعت بالا رود. به زبان ساده تر اگر در حال حاضر از کارت گرافیک Geforce 6600 با 128 مگابایت حافظه استفاده کنید و قصد دارید آن را به Geforce 6600 با 256 مگابایت حافظه ارتقا دهید شاید در زمانی که با رایانه بازی می کنید اصلاً متوجه تغییر عملکرد آن نشوید مگر اینکه بازی هایی را انجام دهید که از این قابلیتها استفاده می کنند.

پهنای باند حافظه

این خصوصیت سرعتی است که پروسسور گرافیکی می تواند با حافظه کارت ارتباط برقرار کند. یکی از محدودیت ها در کارهای سه بعدی سرعتی است که رایانه می تواند اطلاعات را به پردازشگر گرافیک انتقال دهد. حافظه سریعتر به مفهوم بر طرف کردن این محدودیت است که باعث افزایش سرعت Rendering خواهد شد. کارت های گرافیک در حال حاضر از دو نوع حافظه بهره می برند. DDR , GDDR3 که نوع GDDR3 سریعتر است و بهتر می تواند مانع از مشغول شدن پردازشگر گرافیک شود.
عملکرد کارت همچنین می تواند از پهنای باند باس حافظه تاثیر بپذیرد. یک کارت گرافیک با باس جافظه 128 بیت می تواند دو برابر یک کارت با باس حافظه 64 بیت اطلاعات را بین حافظه کارت و پروسسور تبادل نماید.

Shader

مدلهای Direct X shader جزئیات بسیاری را جهت کنترل بر روی آنچه نمایش داده می شود برای افراد خواستار توسعه ارائه می دهد. و می تواند افکت های بسیاری نظیر سایه های پیچیده انعکاس نور، ایجاد مه و مانند آنها را بوجود آورد. مایکروسافت با ارائه مدل Shader از ابتدا قدرت مانور زیادی را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است که نتیجه آن ایجاد پتانسیل بالا جهت واقعی تر و ملموس تر کردن تصاویر بوده است Shader مدل 3 آخرین نسخه ای است که Direct X9.0 در اختیار کاربران قرار داده است.در حال حاضر ( در زمان نگارش این مقاله ) تنها Nivadia از این نسخه پشتیبانی می کند.
دسته ها :
پنج شنبه چهارم 7 1387
به گزارش ایرنا به نقل از سایت گل، وی از زمانی که هدایت تیم فوتبال اینترمیلان ایتالیا را بر عهده گرفته است، به خاطر رک گویی هایش سر و صدای زیادی در این کشور به راه انداخته و اخیرا هم بعد از مسابقه با کاتالیا با بیان اینکه باید توی دهن "پیرتو لو موناکو" مدیر ورزشی این باشگاه زد، ماجرای جدیدی را درست کرده است.
بر همین اساس، بسیاری از مورینیو به دلیل اینکه به دیگران بی احترامی می کند و مهمتر از همه به خاطر غرور و تکبری که دارد، انتقاد کرده اند.
"آقای خاص" هفته گذشته هم گفته بود "هیچ مربی در دنیا بهتر از من نیست" و حالا هم با صحبت در مورد دستاوردهایش در تیم چلسی موج جدیدی از انتقادها را متوجه خود ساخته است.
روز گذشته "ماسیمو مائورو" خبرنگار روزنامه "اسکای" با اشاره به اینکه "روبرتو مانچینی" دو بار در سالهای 2007 و 2008 تیم اینترمیلان را به مقام قهرمانی در سری "آ" رساند، از وی پرسید که آیا می تواند در این فصل رکورد سه قهرمانی "فابیو کاپلو" با یک تیم را تکرار کند یا خیر.
مورینیو هم در پاسخ اظهار داشت: نمی دانم سه دوره قهرمانی پیاپی سخت تر است یا قهرمانی بعد از 50 سال که در چلسی این کار را کردم.
وی در سال 2005 و در اولین فصل حضور خود در چلسی، این تیم را بعد از 50 سال به مقام قهرمانی در مسابقات لیگ برتر رساند.
دسته ها :
پنج شنبه چهارم 7 1387

 

روزهای تعطیل مثل بقیه روزها ساعتتون رو کوک کنین تا همه از خواب بپرن

سر چهارراه وقتی چراغ سبز شد دستتون رو روی بوق بذارین تا جلویی ها زود تر راه بیفتند

وقتی میخواین برین دست به آب با صدای بلند به اطلاع همه برسونین

وقتی از کسی آدرسی رو می پرسین بلافاصله بعد از جواب دادنش جلوی چشمش از یه نفر دیگه بپرسین

کرایه تاکسی رو بعد از پیاده شدن و گشتن تمام جیبهاتون به صورت اسکناس هزاری پرداخت کنید

همسرتون رو با اسم همسر قبلیتون صدا بزنین

جدول نیمه تموم دوستتون رو حل کنید

روی اتوبان و جاده روی لاین منتهی الیه سمت چپ با سرعت پنجاه کیلومتر در ساعت حرکت کنین

وقتی عده زیادی مشغول تماشای تلویزیون هستند مرتب کانال رو عوض کنین

از بستنی فروشی بخواین که اسم پنجاه و چهار نوع بستنی رو براتون بگه

در یک جمع سوپ یا چایی رو با هورت کشیدن نوش جان کنین

به کسی که دندون مصنوعی داره بلال تعارف کنین

وقتی از آسانسور پیاده میشین دکمه های تمام طبقات رو بزنین و محل رو ترک کنین

وقتی با بچه ها بازی فکری می کنین سعی کنین از اونها ببرین

موقع ناهارتوی یک جمع جزئیات تهوع وگلاب به روتون استفراغی که چند روز پیش داشتین رو با آب و تاب تعریف کنین

ایده های دیگران رو به اسم خودتون به کار ببرین

بوتیک چی رو وادار کنید شونصد رنگ و نوع مختلف پیراهنهاشو باز کنه و نشونتون بده و بعد بگین هیچ کدوم جالب نیست و سریع خارج بشین

شمع های کیک تولد دیگران رو فوت کنین

اگر سر دوستتون طاسه مرتب از آرایشگرتون تعریف کنین

وقتی کسی لباس تازه می خره بهش بگین خیلی گرون خریده و سرش کلاه رفته

صابون رو همیشه کف وان حموم جا بذارین

روی ماشینتون بوقهای شیپوری نصب کنین

وقتی دوستتون رو بعد ازیه مدت طولانی می بینین بگین چقدر پیر شده

وقتی کسی در جمعی جوک تعریف می کنه بلافاصله بگین خیلی قدیمی بود

چاقی و شکم بزرگ دوستتون رو مرتب بهش یادآوری کنین

بادکنک بچه ها رو بترکونین

مرتب اشتباه لغوی و گرامری دیگران هنگام صحبت رو گوشزد کنین و بهش بخندین

وقتی دوستتون موهای سرش رو کوتاه میکنه بهش بگین موی بلند بیشتر بهش می یاد

بچه جیغ جیغوی خودتون رو به سینما ببرین

کلید آپارتمان طبقه سیزدهم تون رو توی ماشین جا بذارین و وقتی به در آپارتمان رسیدین یادتون بیاد! ?این راه هم جنبه هایی از مازوخیسم در بر داره

ایمیل های فورواردی دوستتون رو همیشه برای خودش فوروارد کنین


توی کنسرتهای موسیقی بزرگ و هنری ، بی موقع دست بزنین

هر جایی که می تونین ، آدامس جویده شده تون رو جا بذارین! ?توی دستکش دوستتون بهتره

حبه قند نیمه جویده و خیستون رو دوباره توی قنددون بذارین

نصف شبها با صدای بلند توی خواب حرف بزنین

دوستتون که پاش توی گچه رو به فوتبال بازی کردن دعوت کنین

عکسهای عروسی دوستتون رو با دستهای چرب تماشا کنین

پیچهای کوک گیتار دوستتون رو که ? دقیقه دیگه اجرای برنامه داره حداقل ??? درجه در جهات مختلف بچرخونین

با یه پیتزا فروشی تماس بگیرین و شماره تلفن پیتزا فروشی روبروییش که اونطرف خیابونه رو بپرسین

شیشه های سس گوجه فرنگی و هات سس فلفل رو عوض کنین

موقع عکس رسمی انداختن برای هر کس جلوتونه شاخ بذارین

توی ظرفهای آجیل برای مهموناتون فقط پسته ها و فندقهای دهان بسته بذارین

شونصد بار به دستگاه پیغام گیر تلفن دوستتون زنگ بزنین و داستان خاله سوسکه رو تعریف کنین

توی روزهای بارونی با ماشینتون با سرعت از وسط آبهای جمع شده رد بشین

توی جای کارت دستگاههای عابر بانک چوب کبریت فرو کنین

جای برچسبهای قرمز و آبی شیرهای آب توالت هتل ها رو عوض کنین

یکی از پایه های صندلی معلم یا استادتون رو لق کنین

توی مهمونی ها مرتب از بچه چهار ساله تون بخواین که هر چی شعر بلده بخونه

چراغ توالتی که مشتری داره و کلید چراغش بیرونه رو خاموش کنین

ورقهای جزوه ء ??? صفحه ای دوستتون که ازش گرفتین زیراکس کنین رو قاطی پاتی بذارین ، یه بر هم بزنین ، بعد بهش پس بدین

دسته ها :
دوشنبه اول 7 1387
X