ال موندو می نویسد: اوساسونا به دلیل حضور "جواد نکونام" و "مسعود شجاعی" محبوبیت زیادی در ایران به دست آورده است.
نکونام اولین ایرانی بود که توانست در سال 2006 در لالیگا حضور پیدا کند و در همین فصل عنوان بهترین بازیکن اوساسونا را به خود اختصاص داد.
این باشگاه با توجه به عملکرد فوق العاده او، امسال مسعود شجاعی را نیز به خدمت گرفت.
هر دوی این بازیکنان خیلی زود خود را با شرایط زندگی در پامپلونا وفق داده اند و اگرچه بیشتر هم تیمی های آنها در خانه های شخصی شان در حومه شهر زندگی می کنند، آنها محله قدیمی مرکز شهر را برای خرید آپارتمان انتخاب کرده اند تا نزدیک یکی از مکان های مورد علاقه شان یعنی "ال کورتته اینگل" باشند.
آنها به دلیل تفاوت های فرهنگی با دیگر بازیکنان اوساسونا در مورد هر چیزی به غیر از فوتبال خیلی کم صحبت می کنند.
جواد نکونام سه سال پیش که وارد پامپلونا شد گفت به دلیل شغل پدرش که یک نظامی بود، در قلب جنگ تحملی عراق علیه ایران بزرگ شده و حتی گاهی هنگام حملات هوایی عراق نیز به بازی فوتبال ادامه می داده است.
وی علاوه بر این در کودکی هنگامی که در خانه مشغول بازی با برادرش بود، به خاطر آتش سوزی تا نزدیک مرگ رفت و 9 ماه به خاطر این حادثه در بیمارستان بستری شد.
فوتبال همیشه راه گریز او بوده به طوریکه وقتی فقط 17 سال داشت با باشگاه پاس قرارداد امضا کرد. نکونام سپس در رشته تربیت بدنی در دانشگاه به تحصیل پرداخت اما به دلیل فوتبال مجبور شد فعالیت های آکادمیک خود را رها کند اما قصد دارد بعد از خداحافظی از فوتبال، تحصیلات خود را از سر بگیرد.
این بازیکن 28 ساله شخصیت آرامی دارد و به دلیل آشنایی اندک با زبان اسپانیایی گاهی نقش مترجم را هم برای مسعود ایفا می کند اما هنوز ترجیح می دهد حرف هایش را در کنفرانس های خبری توسط مترجمش بزند.
روزنامه ال موندو در خاتمه این گزارش، خاطر نشان کرد:‌ این دو بازیکن ایرانی تیم اوساسونا را به یک تیم جهانی تبدیل کرده اند.

 خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)
دسته ها :
شنبه سیزدهم 7 1387
کمتر کاربری است که با کامپیوتر آشنایی داشته باشد و نام نرم افزار Winamp را نشنیده باشد. این نرم افزار پر طرفدار قابلیت پخش فایلهای صوتی متعدد را دارد و از سرعت و ظاهر بالایی بهره میبرد. این نرم افزار هم دارای کلیدهای میانبر خاصی برای انجام فرمانهای اجرایی در آن میباشد. در این جا قصد داریم تا این کلیدها را به شما معرفی نماییم.
برای استفاده کافی است ، با استفاده از کیبورد ، کلیدهای زیر را در محیط برنامه Winamp اجرا کنید.
L : باز شدن پنجره Open files برای وارد کردن سریع یک فایل
Shift+L : باز شده پنجره Open folder برای وارد کردن محتویات یک پوشه
Ctrl+P : باز شدن قسمت تنظیمات برنامه یا همان Preferences
Alt+3 : مشاهده مشخصات آهنگ ( نام خواننده – آلبوم – سال و ... )
Ctrl+A : قرار گرفتن برنامه روی تمام برنامه های موجود
Ctrl+S : ذخیره کردن لیست آهنگ در سمت راست
Alt+S : رفتن سریع به قسمت Skin
Ctrl+Z : رفتن سریع به ابتدای لیست
Ctrl+B : رفتن سریع به انتهای لیست
Ctrl+J : رفتن سریع به زمان دلخواه (دقیقه و ثانیه دلخواه)
Z : رفتن به آهنگ قبلی
B : رفتن به آهنگ بعدی
X : شروع شدن آهنگ
C : توقف کوتاه آهنگ (سپس برای ادامه آهنگ از کلید X استفاده می کنیم.)
V : توقف کامل آهنگ
دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387
در این ترفند قصد داریم روش های بسیار جالبی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها میتوانید سیستم خود را تنها با استفاده از چند کلید موجود بر روی صفحه کلید Standby ، Hibernate ، Logoff ، Restart ، Shutdown و Switch User نمایید. لازم به ذکر است که کمتر کسی از این ترفندها آگاه است و همچنین با استفاده از آنها میتوانید سرعت کار با کامپیوتر را بیشتر کنید.

بدین منظور:

برای Shutdown کردن:
برای Shutdown نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start حرف U انگلیسی را دوبار با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم خاموش میشود.
برای Restart کردن:
برای Restart نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس R را با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم Restart میشود.
برای Standby کردن:
برای Standby نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس S را با اندکی مکث میزنیم ، خواهید دید که سیستم Standby میشود.
برای Hibernate کردن:
برای Standby نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس H را با اندکی مکث میزنیم ، خواهید دید که سیستم Hibernate میشود.
برای Loggoff کردن:
برای Loggoff نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلید L را دوبار با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم Logoff میشود.
برای Switch User کردن:
برای Switch User نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای L و سپس S را با اندکی مکث میزنیم ، خواهید دید که سیستم Switch User میشود.
دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387
اگر با هر بار ورود به ویندوز XP یا 2000 کلید Num Lock صفحه کلیدتان خاموش است اصلا لازم نیست برنامه BIOS کامپیوترتان را دستکاری کنید یا کیبورد خودتان را عوض کنید(!) زیرا این موضوع کاملا به ویندوز کامپیوتر شما مربوط می شود. قصد داریم ترفندی را به شما معرفی کنیم که بسیار راحت همیشه هنگام ورود به ویندوز کلید Numlock تان روشن باشد.
برای رفع این مشکل در Run تیپ کنید Regedit تا رجیستری باز شود.
در کلید: [HKEY_Current_User / Control Panel / Keyboard] یک مقدار رشته ای به نام Initial Keyboard Indicators بسازید و به آن مقدار 2 یا 0 را بدهید.
کار تمام است. دقت کنید مقدار 2 باعث میشود که ویندوز آخرین وضعیت کلید Num Lock را ضبط کند و مقدار صفر، کلید Num Lock را هنگام ورود به ویندوز خاموش نگه خواهد داشت.
دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387
ممکن است شما چندان از سرعت اتصال مودم رایانه تان به اینترنت راضی نباشید. با استفاده از این ترفندی که به شما آموزش خواهیم داد می توانید از مودم تان بهترین سرعت را طلب کنید.
بدین منظور فایل win.ini را از دورن پوشه ویندوز خود بیابید.
در یکی از خط ها [Port] را می بینید. پورتی را که مودم از آن استفاده می کند را بیابید(به کنترل پنل رفته و بر phone and modem option دوبار کلیک کنید و تب Modems را انتخاب کنید و در جلوی مودم خود پورتی را که از آن استفاده می کنید را ببینید ؛ یعنی در قسمت attached to)
از هر پورتی که استفاده می کردید در فایل win.ini آن را به این عبارت تغییر دهید =921600,n,8,1,p
به عنوان مثال من از com1 استفاده می کنم در win.ini در جلوی com1 تایپ میکنم 921600,n,8,1,p
دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387

هنگامی که شما به اینترنت متصل می شوید در Taskbar شما دو کامپیوتر چشمک زن هست که با کلیک بر روی آنها سرعت اینترنت کانکت شده شما را نشان می دهد اما این سرعت ، سرعت واقعی اتصال شما نیست
برای فهمیدن سرعت واقعی اتصال به اینترنت :
1- به Control panel ویندوز بروید
2- بر روی آیکون Phone and Modem Option دبل کلیک کنید
3- بر روی تب Modems کلیک کنید
4- بر روی Properties کلیک کنید
5- بر روی تب Connection کلیک کنید
6- بر روی تب Advanced کلیک کنید
7- در قسمت Extra Setting تایپ کنید : ATW2L0 (حرف آخر صفر است)

دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387
1- داخل Control Panel شوید .
2- بعد روی phone and modem option کلیک کنید .
3- توی این صفحه ایکه باز میشه از بالا بین سه تا صفحه صفحه ی modems رو اننخاب کنین .
4- بعد در پایین بین 3 گزینه properties را باز کنید .
5- سپس بین 7 گزینه بالا advanced رو انتخاب کنید .
6- در قسمت 7 یعنی EXTRA SETTINGS تایپ می کنیم S10=50 بعد OK کنید
دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387
دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387
دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387
دسته ها :
جمعه دوازدهم 7 1387
X