حکایت صدا دار کردن خودروها :

همه شما حتماً شب های پنج شنبه یا جمعه شب ها رفتین بیرون اگه کمی دقت کنین با خودرو هایی بر خورد می کنید که اصلاً صدای نرمالی ندارند.

در بعضی از موارد صدای خودرو  مورد نظر شبیه صدای خودرو های فرمول یک است.گاهی شبیه صدای خودرو های شرکت کننده دررالی داکار است . بعضی وقت ها هم وقتی اتومبیلی از کنار شما رد می شود فکر می کنید که یک هواپیمای ملخی  مربوط به جنگ جهانی دوم پشت سر شماست .گاهی وقت ها هم این صدا شبیه هیچ صدایی نیست و جز مردم آزاری خاصیت  دیگه نداره. اما در ایران شما برای تقویت خودرو  خود و اصلاح و بهبود سیستم تخلیه یا همان اگزوز می توانید سه کار انجام دهید:

1.سو راخ کردن منبع اگزوز :  این روش هیچ تاثیری روی سیستم تخلیه نداردو فقط برای ایجاد صدای اسپرت انجام می شود. البته باید بگم که این روش اصلا استاندارد  نیست در این روش گاهی دیده شده که از لوازم و وسایل لوله کشی آب  استفاده می شود. مثلا از شیر فلکه یا لوله آب  استفاده شده.

2. برداشتن منبع اگزوز  یا برداشتن پرده های داخل منبع : این روش می تواند بین سه تا پنج درصد به قدرت موتور شما بیافزاید،اما این هم روش استانداردی نیست .چون میزان صدای خروجی از اگزوز ها در دور های بالاتر بسیار زیاد است همچنین این روش باعث میشه تا میزان آلایندگی ها افزایش پیدا کنه .

3. استفاده از هاوارد :این روش تنها روش استاندارد و  قابل قبولی برای خودرو است که می توان برای بهبود سیستم اگزوز و همچنین ایجاد صدای اسپرت از آن استفاده می شود.  هاوارد منبع اگزوز نسبتا بزرگی است که همراه با یک لوله استیل به مانیفولد دود  وصل میشه این وسیله به علت صاف و صیقلی بودن و همچنین شیوه طراحی آن می تواند قدرت موتور شما را بین پنج تا ده درصد افزایش دهد دلیل این مساله تخلیه سریع دود است.


دسته ها :
دوشنبه بیست و سوم 9 1388
X